Bezpečnost umělých trávníků Royal Grass

Dalibor Slíva
Autor Dalibor Slíva
Datum zveřejnění

Na podzim roku 2016 vědci poznamenali, že hry a sportování na umělém trávníku můžou být nebezpečné pro zdraví. Podle vědců to není samotný umělý trávník, ale gumový granulát, který je používán jako zásyp v mnoha sportovních umělých trávnících. Kaučuková zrna se vyrábějí z použitých pneumatik a obsahují příliš velké množství zinku, olova a dalších škodlivých látek.

Nezávadnost a bezpečnost umělé trávy je pro Royal Grass stejně důležitá jako její kvalita. Proto jsou také všechny druhy umělé trávy Royal Grass pravidelně testovány. Provedené testy ukázaly, že umělý trávník Royal Grass je naprosto bezpečný. Royal Grass nikdy nepoužívá jako výplň umělých trávníků gumový granulát. Umělý trávník je v případě potřeby doplněn pouze přírodním pískem.

Umělý trávník Royal Grass je zaručeně bezpečný

Společnost Royal Grass má bezpečnost jako vysokou prioritu od zahájení výroby svých umělých trávníků v roce 2003. Na žádost firmy Royal Grass si TNO už v roce 2004 prohlédla různé umělé trávníky. Všechny výrobky byly testovány podle normy EN 71-3. Jedná se o evropskou normu, která posuzuje zdravotní nezávadnost hraček určených dětem a je považována za jednu z nejpřísnějších norem v oblasti bezpečnosti. Všechny umělé trávníky Royal Grass splnily tyto testy na výbornou.

Společnost Royal Grass nově nechala přezkoumat své výrobky v roce 2016. Testy potvrdily, co už vlastně víme. Umělé trávníky Royal Grass splňují nejpřísnější evropské normy a jsou na 100% bezpečné. Umělé trávníky Royal Grass je tedy možné bez zdravotních rizik použít pro dětská hřiště a sportoviště.

Potřebujete více informací nebo poradit s výběrem?

Máte-li otázky ohledně bezpečnosti umělého trávníku nebo surovin, které při výrobě používá společnost Royal Grass, neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté vám rovněž pomohou s výběrem vhodného umělého trávníku Royal Grass.