Připravíme Vaši zahradu na novou sezónu!

Dalibor Slíva
Autor Dalibor Slíva
Datum zveřejnění

 Je po zimě a zahrada začíná rychle ožívat. Objevují se první jarní lístečky a květy na stromech a rostlinách, trávník se taky začíná hlásit o slovo. Je nejvyšší čas postarat se o to, aby měla zahrada správný start do nové sezóny.

Péče o rostliny, dřeviny a stromy 

Obejdeme a zkontrolujeme všechny rostliny, stromy a záhony a odstraníme zbytky opadaného listí, větviček a podobně. Pokud jste v březnu neprovedli ořez keřů a stromů, je nejvyšší čas odstranit neperspektivní, suché a odumřelé části rostlin. Ovocné stromy ještě před rozkvětem ošetříme proti houbovým chorobám a škůdcům. Rostliny, záhony a stromy je vhodné přihnojit.

Péče o okrasný trávník 

Na jaře je velmi prospěšné pomocí vertikutace odstranit z okrasných trávníků travní plsť, která brání v pronikání vláhy, živin a vzduchu. Po vertikutaci je důležité důkladně vyhrabat veškerou travní plsť. Holá nebo vyšlapaná místa v trávníku dosejeme vhodným travním osivem, nerovnosti v trávníku vyrovnáme pomocí trávníkového překrývacího substrátu. V případě, že se v trávníku vyskytuje plevel, provedeme postřik selektivním herbicidem a plevele po zavadnutí a uschnutí z trávníku odstraníme. Důležité je trávník přihnojit startovacím hnojivem.

Rádi převezmeme starost a péči o Vaší zahradu 

Provádíme odbornou údržbu zahrad - řez ovocných i okrasných dřevin, postřiky proti hobovým chorobám a škůdcům, hnojení, mulčování záhonů.

Samozřejmostí je také naše nabídka odborné regenerace trávníků - vertikutace, hnojení, dosev, vyrovnávání pomocí trávníkového substrátu, smykování, válcování i kosení. Nabízíme rovněž jarní servis a seřízení zavlažovacích systémů.