Realizujeme vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall®

Dalibor Slíva
Autor Dalibor Slíva
Datum zveřejnění

Se systémem Atlantis Gro-Wall® lze snadno nainstalovat vertikální zahradu v interiéru i exteriéru. Odolnost systémů Gro-Wall® je předurčuje nejen pro instalace v interiérech, ale také pro realizace venkovních zelených zdí a fasád. V případě zelených fasád Gro-Wall® funguje jako tepelná izolace budov, v létě chladí a v zimě udržuje teplo. Gro-Wall® je také díky použití substrátu a rostlin vysoce účinný jako zvuková izolace.

Instalace vertikální zahrady

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall® jsou řešeny jako modulární systémy s velmi snadnou instalací a možností horizontálního i vertikálního rozšíření. Gro-Wall® se připevňuje přímo na stěnu bez nutnosti montáže přídavné nosné konstrukce, izolace nebo textilie. Výsadba a údržba rostlin je také velmi jednoduchá, systém Gro-Wall® umožňuje kompletní a snadný přístup k rostlinám a zavlažování. Všechny potřebné komponenty včetně pokojových rostlin dodáváme na klíč.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Itaque haec cum illis est dissensio, cum Peripateticis nulla sane. In quo etsi est magnus, tamen nova pleraque et perpauca de moribus.

Substráty pro vertikální zahrady 

Do vertikálního systému Gro-Wall® můžete použít klasický organický substrát nebo minerální substrát pro hydroponický způsob pěstování. Organický substrát je cenově dostupnější, jeho nevýhodou je možný výskyt mušek, plísní a nutnost pravidelného přesazování rostlin. Alternativou k běžným substrátům pro pokojové rostliny jsou minerální substráty. Tyto substráty mají vyšší cenu, pěstování rostlin je ale hygienicky čisté. Mezi další výhody minerálního substrátu patří jeho velká schopnost nasát vodu a jeho poréznost, čímž se eliminuje nebezpečí přemokření kořenů rostlin.

Rostliny pro vertikální zahrady 

Rostliny nám mohou prospívat mnohem více, než jen jako interiérová dekorace. Jejich funkcí není pouze zkrášlování interiérů, mohou také velmi dobře přispívat ke zvýšení kvality vzduchu. Existuje několik osvědčených pokojových rostlin, které spolehlivě pohlcují škodlivé látky v interiéru, například běžně se vyskytující formaldehyd. Rostliny navíc proměňují oxid uhličitý na kyslík a zvlhčují vzduch v místnosti. Mezi nejpoužívanější rostliny pro vertikální zahrady patří například Aglaonema, Spathiphyllum, Chlorophytum, Codiaeum, Anthurium, Epipremnum, Nephrolepsis, Philodendron a další.

Zavlažování vertikální zahrady  

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall® lze vybavit automatickým kapkovacím závlahovým systémem I.P.I.®. Zavlažování lze ovládat vlastní časovací jednotkou nebo prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Četnost zálivky lze regulovat pomocí vlhkoznaků nebo elektronického vlhkostního čidla. Vertikální zahradu Gro-Wall® není nutné napojovat na odpad.

Osvětlení vertikální zahrady 

Důležitým aspektem pro zdárný růst rostlin vertikální zahrady je dostatečná míra osvětlení. Ideální stav je, když na vertikální zahradu svítí dostatek denního světla. V opačném případě nebo například v období s kratší denní periodou je důležitou součástí vertikální zahrady přídavné osvětlení. S vhodným osvětlením se světelným spektrem přizpůsobeným pro růst rostlin by se při plánování vertikální zahrady mělo automaticky počítat.

Údržba vertikální zahrady 

Kdo si netroufá na následnou údržbu rostlin, může si nechat vertikální zahradu udržovat naší firmou. Provádíme pravidelný i jednorázový servis, včetně doplňování hnojiv. Provádíme také údržbu soliterních a skupinových interiérových výsadeb.

Výběr správného typu vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall® je založen na specifických podmínkách každého projektu. Volba vhodných rostlin a substrátu je klíčem k zajištění zdravé, funkční a krásné vertikální zahrady. Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme informace nebo cenovou nabídku pro váš projekt.

Vertikální zahrady Gro-Wall® můžete zakoupit také v našem e-shopu.​