Zelené stěny GRASEKO® jsou vertikální zahrady nebo zelené fasády, které jsou osázeny živými rostlinami. Jsou velkým ekologickým přínosem pro prostředí, ve kterém žijeme nebo pracujeme a také přináší pozitivní vliv na lidskou psychiku. Zelená stěna čistí a zvlhčuje vzduch, reguluje teplotu v místnosti nebo okolí budovy a přítomnost zeleně navíc blahodárně působí na naši mysl.

graseko zelene steny

Přednosti živých stěn GRASEKO

Základem pro živou zelenou stěnu GRASEKO® je modulární konstrukce a závěsné truhlíky z tvrzeného recyklovaného plastu, které mají objem 3 litry pro jednu rostlinu. Tento systém je vhodný pro interiérové i exteriérové zelené stěny.

Konstrukce vertikální zahrady je difuzně otevřená a umožňuje proudění vzduchu u stěny nebo fasády. Závěsný truhlík pro pěstování rostlin je vyplněn hydrofilní vatou, minerálním substrátem a rostlinou. Vzhledem k velkému objemu truhlíku má každá rostlina v živé zelené stěně příležitost vytvořit pevný kořenový systém. Minerální vata s minerálním substrátem se svou vynikající absorbcí vody a náš efektivní mikrokapkovací zavlažovací systém živých stěn GRASEKO® zaručují rostlinám perfektní podmínky pro vývoj.

Máte otázky? Zodpovíme

Máte-li zájem o kalkulaci, osobní schůzku nebo více informací ohledně našich produktů a služeb, obraťte se prosím na nás se svou poptávkou. Rádi vám poskytneme informace, doporučíme nejvhodnější produkt, poradíme s instalací nebo zajistíme odbornou realizaci a údržbu.

Kontaktní formulář
L
Vyberte jednu z možností!
Zadejte platnou hodnotu!
Zadejte platnou hodnotu!
Vyberte jednu z možností!
Vyberte jednu z možností!
Zadejte platné jméno a příjmení!
Zadejte platné město!
Zadejte platnou e-mailovou adresu!
Zadejte platné telefonní číslo!
Zadejte text zprávy!
Toto pole je povinné!

Interiérové vertikální zahrady

Vertikální zahrada GRASEKO® je skvělým dizajnovým a antistresovým prvkem v interiéru, který je krásný na pohled a prospívá tělu i mysli. Rostliny mění oxid uhličitý na kyslík, který ovlivňuje všechny části našeho těla a blahodárně působí na mozek. Živá zelená stěna vám tak pomůže zregenerovat celý organismus.

Vertikální zahrada se živými rostlinami také velmi dobře pohlcuje hluk, proto je vhodným doplňkem pro zlepšení akustiky například v kancelářích nebo restauracích.

Venkovní zelené fasády

Zelené fasády pomáhají chránit dům před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Představují účinný způsob, jak snížit vnitřní teplotu budovy v létě, a v zimě naopak zvýšit účinnost zateplení.

Kromě vynikajících tepelněizolačních vlastností má zelená stěna GRASEKO® schopnost zadržet vodu, díky čemu dochází ke zvlhčování vzduchu a snížení teploty v okolí budovy. Zároveň pohlcuje prach a nečistoty ze vzduchu a do ovzduší vrací kyslík. Zelených ploch ve městech ubývá a zelené fasády GRASEKO® jsou funkčním a atraktivním prvkem, který životadárnou zeleň ve městech pomáhá udržet.

Navštivte náš SHOWROOM

Přijďte se podívat do některého z našich showroomů, jak jednoduše lze doplnit kousek přírody do Vašeho domova nebo na pracoviště.

Moravskoslezský kraj logo

Projekt „Automatizovaný systém vertikálních zahrad“ je podpořen dotačním programem Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2021 – dotačním titulu 2 „TechArt voucher“.