Zelená fasáda pomáhá chránit dům před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Představuje účinný způsob, jak snížit vnitřní teplotu budovy v létě, a v zimě naopak zvýšit účinnost zateplení.

graseko zelena fasada

Originální vzhled

Zelená fasáda GRASEKO® je živá stěna, kterou tvoří systém vertikální zahrady, speciální substrát, rostliny a zavlažovací systém. Jedná se o patentovaný systém difuzně otevřené zelené fasády vyvinuté pro zlepšení městského klimatu moderním ekologickým způsobem. Živá zelená stěna GRASEKO® podporuje biologickou rozmanitost městského prostředí a absorbuje látky znečišťující ovzduší.

Vertikální živá fasáda zaručuje neustále originální vzhled budovy, jelikož se v průběhu vegetace mění.
Při výběru rostlin je zapotřebí zohlednit orientaci budovy ke světovým stranám a klimatické podmínky místa realizace.

Hlavní benefity zelené fasády Graseko

  • Objemné pěstební nádoby pro bujný růst kořenů a rostlin
  • Efektivní kapkovací systém automatické závlahy
  • Nízká spotřeba vody díky vlhkostním čidlům a inteligentní řídící jednotce
  • Zelená fasáda pohlcuje prach a vytváří příjemné mikroklima v okolí budovy
  • Živé rostliny spotřebovávají kysličník uhličitý a jsou zdrojem kyslíku
  • Rostlinný kryt funguje jako tepelná izolace budovy
  • Živá stěna vylepšuje akustické podmínky, snižuje hluk v okolí budovy až o 10 dB
  • Zelená fasáda chrání vlastní fasádu budovy a prodlužuje její životnost

Máte otázky? Zodpovíme

Máte-li zájem o kalkulaci, osobní schůzku nebo více informací ohledně našich produktů a služeb, obraťte se prosím na nás se svou poptávkou. Rádi vám poskytneme informace, doporučíme nejvhodnější produkt, poradíme s instalací nebo zajistíme odbornou realizaci a údržbu.

Kontaktní formulář
L
Vyberte jednu z možností!
Zadejte platnou hodnotu!
Zadejte platnou hodnotu!
Vyberte jednu z možností!
Vyberte jednu z možností!
Zadejte platné jméno a příjmení!
Zadejte platné město!
Zadejte platnou e-mailovou adresu!
Zadejte platné telefonní číslo!
Zadejte text zprávy!
Toto pole je povinné!

Konstrukce živé zelené fasády Graseko

Vertikální fasádní systém Graseko se skládá z nosného panelu a závěsných květináčů. Květináč se zavěšuje na nosný panel pomocí dvou závěsů a lze jej zajistit pomocí bezpečnostního šroubu, aby nedošlo k jeho uvolnění nebo odcizení. Nemůže tedy dojít k samovolnému vypadnutí truhlíku ze zdi a zároveň lze snadno po vyšroubování bezpečnostního šroubu vyjmout truhlík pro přesadbu rostliny nebo provedení údržby.

Květináče mají velký objem 3 litry pro každou rostlinu, což poskytuje kořenům dostatek prostoru pro bujný růst rostlin. V případě vertikální živé fasády je velký objem pěstební nádoby velmi důležitý. Rostlina se silnějším kořenem je odolnější vůči teplotním změnám a díky většímu objemu substrátu není potřeba stěnu tak často zavlažovat.

Kořeny rostlin se v jednotlivých nádobách vyvíjejí samostatně a nejsou navzájem mezi sebou prorostlé. V případě potřeby přesazení rostliny nedochází k poškození kořenů ostatních rostlin.

Květináče jsou vyrobeny z recyklovaného polypropylenu a jsou odolné vůči změnám teplot v průběhu roku. Jejich životnost je velmi dlouhá, protože nepodléhají korozi nebo degradaci vlivem povětrnostních podmínek.

Zavlažovací systém živé zelené fasády Graseko

Správně navržený automatický zavlažovací systém zelené stěny je základem funkční a prosperující živé fasády.
Technicky vyspělý zavlažovací systém zelených fasád Graseko umožňuje snadný přístup ke všem komponentům. Systém je řízen programovatelnou digitální jednotkou s možností připojení k Wi-Fi a vzdálené správy pomocí aplikace. Zavlažovací systém může být vybaven senzory vlhkosti substrátu, které zabraňují jeho vysychání nebo přemokření.

Automatickou závlahu zelených fasád lze rozdělit do více samostatných zavlažovacích zón (sekcí) a docílit přesného dávkování vody k jednotlivým rostlinám. Používáme k tomu spolehlivé spouštěcí ventily, které jsou určeny pro zavlažovací systémy instalované v interiéru budov.

Zálivka se aplikuje pomocí kapkovačů umístěných nad rostlinou. Každá rostlina má svůj kapkovač, takže dostane přesné množství vody, které potřebuje. Jedná se o velmi efektivní a úsporný systém zavlažování živých stěn.
Zavlažovací systém zelené fasády Graseko lze velmi snadno servisovat, protože jsou všechny jeho části dostupné.

Výhody systému Gro-Wall

M

Efektivní závlaha

Gro-Wall® systém závlahy je vysoce efektivní a přizpůsobitelný rostlinám bez zbytečných ztrát vody.

N

Modulární systém

Gro-Wall® modulární systém umožňuje vertikální i horizontální rozšíření.

O

IPI™ Systém

Gro-Wall® lze vybavit integrovaným automatickým závlahovým systémem jednotlivých rostlin.

P

Tepelná izolace

Gro-Wall® funguje jako tepelná izolace budov, v létě chladí a v zimě udržuje teplo.

Q

Recyklované materiály

Gro-Wall® je vyroben z vysoce kvalitních recyklovaných materiálů.

R

IFS™ Systém

Gro-Wall® se připevňuje přímo na stěnu či zeď bez nutnosti montáže přídavné nosné konstrukce.

S

Zvuková izolace

Gro-Wall® je díky použití zeminy a rostlin vysoce účinný jako zvuková izolace.

T

Variabilita výsadby

Gro-Wall® můžete v závislosti na místě instalace osázet širokou škálou různých druhů rostlin.

U

Snadný přístup

Gro-Wall® umožňuje kompletní a snadný přístup k jednotlivým rostlinám a komponentům.

Vytvoření svěží, krásné a snadno udržovatelné vnitřní nebo venkovní vertikální zahrady je nyní mnohem snadnější díky našim stěnovým a fasádním řešením, založeným na osvědčené technologii Atlantis Gro-Wall®. Pro svou jednoduchost a vysokou užitnou hodnotu jsou naše vertikální zahrady také perfektní volbou pro architekty a designéry.

Produkty Gro-Wall

Vertikální zahradní systém Atlantis Gro-Wall® je modulární, s možností vertikálního i horizontálního rozšíření. Moduly systému Gro-Wall se snadno instalují a lze je rychle upevnit na jakoukoliv stěnu z cihel, betonu, dřeva nebo sádrokartonu.

gro-wall slim line

Gro-Wall®
Slim Line

Systém Gro-Wall® Slim Line je vhodný pro instalaci vertikálních zahrad a zelených stěn v interiéru i exteriéru.
I přes svůj štíhlý profil pojme každá pěstební nádoba 6 litrů substrátu pro optimální zadržování vlhkosti a bujný růst dvou rostlin.
Pěstební nádoba je vybavena odtokovými otvory, kterými může přebytečná voda protékat kaskádovitě do nižších pater a dále do záchytné nádoby umístěné ve spodní části systému. Pro rovnoměrné dávkování vody k jednotlivým rostlinám lze Gro-Wall® Slim Line lze vybavit kapkovacím zavlažovacím systémem.

Soubory ke stažení:

V

Katalog Atlantis Gro-Wall®

V

Manual Atlantis Gro-Wall® Slim Line

gro-wall 4.5

Gro-Wall®
4.5 PRO

Profesionální vertikální systém Gro-Wall® 4.5 PRO je určen pro instalace v náročných podmínkách. Jeho nekompromisní robustnost a odolnost ho předurčuje pro náročnější instalace v interiérech budov, ale hlavně pro realizace venkovních zelených fasád.
Velké pěstební nádoby pro jednu rostlinu pojmou 6,5 litrů substrátu, který zajistí její bujný růst a optimální zadržování vlhkosti.
Pro vyšší bezpečnost jsou pěstební nádoby jištěny bezpečnostním kolíčkem, díky kterému lze systém Gro-Wall 4.5 PRO bezpečně použít pro instalace na fasády budov. Patentovaný integrovaný systém I.P.I. (Individual Plant Irrigation) pro zavlažování rostlin umožňuje rovnoměrné dávkování závlahy do všech instalovaných modulů přímo k jednotlivým rostlinám. Přebytečná voda protéká kaskádovitě do nižších modulů a následně do záchytné nádoby nebo do kanalizace.

Soubory ke stažení:

V

Katalog Atlantis Gro-Wall®

V

Manual Atlantis Gro-Wall® 4.5 PRO

Navštivte náš SHOWROOM

Přijďte se podívat do některého z našich showroomů, jak jednoduše lze doplnit kousek přírody do Vašeho domova nebo na pracoviště.